Sol Memede Ve Koltuk Altında Ağrı

Mide göğsün hemen altında bulunan ve karnın üst solunda yer alan bir organdır. Koltuk altı ağrısı adından da anlaşılacağı üzere koltuk altında çeşitli şekillerde ve şiddette hissedilebilen ağrılarla kendini gösterir.

Gogusleriniz Neden Agriyor

Memede ortaya çıkan ağrıyı hemen meme kanseri ile ilişkilendirmek doğru değildir ağrının kaynağı ancak muayene ile açıkça anlaşılabilir.

Sol memede ve koltuk altında ağrı. Koltuk altı gibi nemli ılık ve karanlık bölge kist oluşumu ve gelişimi için idealdir. Kistler vücuttan zehirli maddelerin ve kirlerin atılmasına yardımcı olur ama büyüdükçe rahatsızlığa neden olabilir. Bazı kadınlar adet dönemlerinden önce ya da adet dönemlerinde menopozda gebelikte bu yanma ve ağrı hissini yaşarlar.

Gaz rahatsızlığa sebep olup sinirleri gerebilir. Ağrı sağ veya sol koltuk altınızda omuz altında da ortaya çıkabilir. Günümüzde 3 kadından ikisi bu tip bir ağrı ile karşı karşıya kalmaktadır.

Sol göğüs altında ağrı nedenleri aşırı gaz. Fakat bu ağrıların kişi tarafından nasıl hissedildiği ve ağrıyla birlikte görülen diğer belirtiler koltuk altında ağrıya neden olan soruna bağlı olarak değişebilir. Eğer mide gazla dolarsa bu sol göğüs altında ağrıya sebep olabilir.

Koltuk altı ağrısı kas zedelenmesinden meme kanserine kadar çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelebilen bir sağlık sorunudur. Hatta koltuk altında ağrılı şişlik de görülebilir. Adet dönemi ve hamilelikteki hormonal değişimler sağ ve sol memede yanma hissi ve ağrıya sebep olabilir.

Sol ve sol mememde ağrı sızlama ve yanma hissi var nedenleri nelerdir. Sol göğüs altında ağrının yaygın bir sebebi gaz birikimidir. Sol memedeki hafif sızı ve ağrı daha çok kadınların yaşadığı sağlık problemlerinden bir tanesidir.

Sut Kanallarinda Genisleme Nedir Duktal Ektazi Ne Demek

Http Www Turkjpath Org Pdf Php3 Id 1362

Ciban Neden Cikar Ciban Belirtileri Nelerdir

Bir Aylik Bebegim Var Sol Gogusumde Sert Bir Kitle Olustu Nedendir Ebebek Youtube

Meme Gogus Kanseri

Meme Kanserinin Belirtileri Nelerdir Doc Dr Serkan Keskin Youtube

Soru Cevap Meme Agrisi Kanser Belirtisi Mi Youtube

Mememde Sertlik Var Kanser Midir Memede Kitle Neden Olur Youtube

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *